• XLVI LO
      - język polski
      - historia
      - wiedza o społeczeństwie

Klasa pod patronatem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
    • 1c - klasa biologiczno-chemiczna
      - biologia
      - chemia
      - matematyka

Klasa pod patronatem Katedry Chemii Analitycznej i Biochemii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
      • Planowane oddziały w roku szkolnym 2024/2025

• XLVI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie w roku szkolnym 2024/2025 planuje utworzenie 3 oddziałów dla absolwentów szkół podstawowych.

Dyrekcja XLVI LO zastrzega sobie prawo do zmiany liczby oddziałów ze względów organizacyjnych.

Dyrekcja XLVI LO informuje, że tzw. rozszerzenia – zwiększona ilość godzin nauczania wybranych przedmiotów, warunkowane profilem klasy, są również dostosowane do wymagań szkół wyższych, które określają przedmioty brane pod uwagę w czasie rekrutacji na studia.

Oznacza to, że klasa ogólna (A) proponuje rozszerzenia z języka angielskiego, języka polskiego i matematyki, klasa historyczna (B) proponuje rozszerzenia z historii, WOS, języka polskiego, oraz klasa biologiczno-chemiczna (C) ma w chwili obecnej przewidziane rozszerzenia z biologii, chemii i matematyki.